Dożynki Radawiec 2012

Moto Retro PARTYzant na Kowalskiej

Noc Kultury

04.06.2016

Noc kultury to wydarzenie, które już chyba na stałe wpisało się w kalendarzu imprez kulturalnych Lublina. Tegoroczna impreza odbywała się już po raz 10, a że jubileusz zobowiązuje wydarzenia musiały być wyjątkowe.

LGW Partyzant Noc Kultury 2016

Tym razem Warsztaty Kultury  rzuciły hasło "Wyobraź sobie miasto", a Niezależna Grupa Projektowa Piękno Panie, która w 2015 roku zaopiekowała się Żmigrodem, wyobraziła sobie przeniesienie ul. Kowalskiej w lata dwudziestolecia międzywojennego. Do współpracy zaproszono Muzeum Wsi Lubelskiej z doświadczeniem z odbywających się cyklicznie potańcówek, a o oprawę muzyczną zadbali m.in. Teatr Muzyczny ze spektaklem . "Uliczkę znam w Lublinie", The Mark Spencer  Swing Quarted, Grupa Tańca Współczesnego Politechnikiki Lubelskiej ze spektaklem "Swing City" oraz Zespół Tańca Dawnego Berlriguardo.

LGW Partyzant Noc Kultury 2016

Dla nas największą atrakcją ul. Kowalskiej były przejazdy LGW Partyzant o godzinie 19:00, 20:20 i 21:30, dodatkowo mieliśmy miejsce na rozstawienie fotościany i postój pomiędzy jazdami w atrakcyjnym punkcie tuż przy wiktoriańskiej, stuletniej karuzeli. W wyznaczonych godzinach próbowaliśmy odtworzyć ruch uliczny z dwudziestolecia międzywojennego. Do dyspozycji mieliśmy 3 rowery w tym jeden z silnikiem i 10 motocykli takich jak klasyczne NSU, Harley Davidson, IFA czy BMW, francuskie rodzynki Gillet, Dollar i polska myśl techniczna w postaci SHL i Sokoła. Wszystkie maszyny świetnie pasowały do klimatu lat 30 i pięknie prezentowały się na stylizowanej ul. Kowalskiej. Dodatkowo udało się nam zaprosić rodziny do udziału w tym wydarzeniu, dzięki czemu uzbierało się aż 18 osób w strojach z epoki, które były dodatkową atrakcją naszego udziału w Nocy Kultury.

LGW Partyzant Noc Kultury 2016

Nasz przejazd o 19:00 był jedną z pierwszych atrakcji, widzów nie było jeszcze dużo dzięki czemu można było się w miarę swobodnie poruszać. Kolejne przejazdy były coraz trudniejsze logistycznie z uwagi na gęstniejący tłum. W ruch poszły nie tylko silniki, ale też dzwonki, trąbki, gwizdki i  klaksony po czym udało się wygenerować trochę przestrzeni na przejazd wzdłuż ulicy z przystankiem pod sceną. Szczególny urok miał przejazd o 21:30, było już ciemno, ale oświetlenie w motocyklach i rowerach (lampa ze świeczką!) pięknie współgrało z lampionami rozwieszonymi nad Kowalską.

LGW Partyzant Noc Kultury 2016

Ulica Kowalska niewątpliwie była największą atrakcją Nocy Kultury 2016 i mamy w tym skromny udział.  Warkot silników przyciągał kolejne fale odwiedzających i nieustannie towarzyszyły nam wszechobecne smartfony i aparaty, bo każdy chciał uwiecznić to niecodzienne w końcu zjawisko. Dało się słyszeć mnóstwo pozytywnych komentarzy na temat motocykli i pięknie wystylizowanych Partyzantów. Myślę, że zapisaliśmy się w pamięci Lublinian, miasta i organizacji, które tworzyły całe wydarzenie co daje nam nowe możliwości w kolejnych projektach.

LGW Partyzant Noc Kultury 2016

Dziękuję wszystkim za udział w tym wydarzeniu. Oby tak dalej!

Zapraszam do galerii

 

© LGW Partyzant