Dożynki Radawiec 2012

Motocykle Zabytkowe na Dożynkach 2012

Radawiec k/Lublina

02.09.2012

Nasze Stowarzyszenie zostało zaproszone do udziału w Dożynkach Powiatu Lubelskiego.

Oczywiście zaproszenie przyjęliśmy, mając na względzie szerzenie, wśród ludności miejskiej i wiejskiej, świadomości ochrony zabytków techniki motoryzacyjnej i historii motoryzacji.

Wystawa, którą zaprezentujemy 2 września 2012 roku na Lotnisku w Radawcu, będzie miała na celu przypomnienie mieszkańcom Lubelszczyzny, początki motoryzacji na naszych terenach. Prezentować będziemy motocykle zabytkowe od lat 30-tych do 80-tych XX wieku.

Jedni obywatele będą mogli powspominać, z łezką w oku, patrząc na motocykle użytkowane w latach ich młodości. Drudzy - będą mogli popatrzeć na motocykle, dzięki którym mogli stawiać swoje pierwsze motoryzacyjne kroki. Często w tajemnicy przed ojcem lub wujem, nie sięgając dobrze nogami do ziemi z siodełka.

Będą też tacy, którzy przypomną sobie motocykle, które przewinęły się w ich rodzinach. Niektóre hołubione i pielęgnowane sprzedane, z konieczności życiowej, z żalem. Inne eksploatowane do granic możliwości, w momencie - kiedy straciły swoje walory użytkowe lub pojawił się w obejściu "mały" Fiat - wyrzucone w pogardzie na złom lub do lasu. Inni zobaczą motocykle, których nie widzieli nigdy w swoim młodym życiu.

Liczymy również na to, że wystawa ocali od zniszczenia i ostatecznego zaprzepaszczenia, motocykle oraz części do nich, które jeszcze gdzieś ocalały w czeluściach komórek lub stodół. Dzięki temu, że nasza prezentacja zmotywuje nowych zapaleńców do podjęcia wysiłku restauracyjnego lub zachęci do przekazania, niszczejącego gdzieś pojazdu, ludziom z pasją ratującym zabytkowe jednoślady, zrzeszonym w naszym Stowarzyszeniu.

Zapraszamy na wspólną sentymentalną podróż w motocyklową przeszłość, na plenerowej wystawie motocykli zabytkowych, przygotowanej przez Lubelską Grupą Weterańską "Partyzant" na Dożynkach 2012 w Radawcu k/Lublina - niedziela 2 września 2012 w godzinach 9 - 19.

Szczegóły imprezy http://www.powiat.lublin.pl/dozynki

 

Aktualizacja 10.09.2012

Zapraszam do Galerii

 

© LGW Partyzant