5 Rajd Partyzancki LGW Partyzant

5 Rajd Motocykli Zabytkowych

27-29.05.2016 Nałęczów

 

Ponownie rozgościliśmy się z naszym rajdem w Nałęczowie, życzliwie przyjęci przez włodarzy miasta. Ubiegły rok (2015) był sprawdzianem, czy damy radę, przywrócić lubelskim duktom motocyklowe zmagania rajdowe w weterańskim stylu. A że daliśmy radę, przyszło w 2016 roku zrobić powtórkę, żeby Nałęczowskie okolice nie zapomniały miarowego tętnienia wiekowych silników.

LGW PARTYZANTW piątkowe popołudnie na teren bazy zaczęły powoli, aczkolwiek systematycznie, dojeżdżać kolejne zgłoszone motocyklowe załogi. Co w sobotni poranek dało w efekcie start 42-óch motocykli na trasę rajdu. Z czego 30 % stanowiły motocykle wyprodukowane do 1955 roku i w podobnej proporcji były to motocykle z koszem. Już w piątek została rozegrana pierwsza konkurencja turystyczno-krajoznawcza, pod nazwą: "Spacer zabytkiem po Nałęczowie". Chętni motocykliści ruszyli na grę terenową po miasteczku szukając wyznaczonych punktów na turystycznej mapie.

LGW PARTYZANTPiątkowy sielski wieczór umiliła nam Maciejowa kapela, serwując szlagiery przedwojennej Warszawy i Lwowa, przy akompaniamencie akordeonów. Była to okazja do biesiady, gdzie było dla każdego coś miłego - i dla ducha i dla brzucha.

Sobotni poranek rozpoczął gwar przygotowania do rajdu, który z racji ponad 100 kilometrowej trasy należało rozpocząć wcześnie, aby dać szansę leciwym pojazdom, na przebycie tego dystansu. A jak wiadomo, po drodze jeźdźcy mieli rozegrać szereg konkurencji, dających punkty do klasyfikacji generalnej. Więc nie było czasu do stracenia.


LGW PARTYZANTPo krótkim przywitaniu zgromadzonych rajdowców pod Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury, odbył się systematyczny, "cichy start". Konkurencja ta polegała na podepchaniu pojazdu na linię startu, sprawne odpalenie pojazdu i ruszenie w drogę. Kolejne ruszające na trasę załogi, żegnane były gromkimi brawami zgromadzonej publiczności.   

LGW PARTYZANTTrasa rajdu wiodła malowniczymi bocznymi drogami zachodniej Lubelszczyzny. 
Pogoda życzliwa słońcem, bez męczącego upału, nie obciążała nadmiernie wiekowych motocykli. A brak poważniejszych awarii sprzętu, pozwolił na sprawne przejechanie trasy wszystkim startującym. Jedyny defekt odnotowała załoga najstarszego motocykla imprezy Royala Enfielda Colonial z 1915 roku, w którym pękła współczesna replika opony. Defekt został skutecznie usunięty własnymi siłami, co pozwoliło na kontynuację zmagań na trasie.

LGW PARTYZANT"Rajdowanie" miało swój półmetek podczas obiadu w remizie OSP w Karczmiskach, gdzie siły nadszarpnięte trasą, wróciły rajdowcom gorące pierogi i zupa. A to pozwoliło na zręczne "rozprawienie się z wrogiem" podczas strzelania na strzelnicy i dotarcie na metę w bazie rajdu.

Po krótkim oddechu i przegrupowaniu sił, uczestnicy rajdu wyruszyli na publiczne pokazy sprawności prowadzenia motocykla oraz konkurs elegancji na plac przed NOK.

LGW PARTYZANTTutaj, podczas gymkhany, tłumnie zgromadzeni widzowie, mogli podziwiać załogi prezentujące się w strojach dostosowanych do epoki pojazdu.
Sprawne i często efektowne przejazdy przez równoważnie, nagradzane były gromkimi brawami. A zwycięscy rozgrywanego równolegle konkursu elegancji zostali dodatkowo wyróżnieni pucharami burmistrza Nałęczowa.

W konkursie elegancji zwycięzcami zostali:


W kategorii pre 1955:
1- miejsce Andrzej i Dorota Godlewscy na Royalu Enfieldzie z 1915 roku
2- miejsce Artur Brewczak na Triumphie P z 1925 roku;
3- miejsce Piotr Tubilewicz na Sokole 1000 z 1934 roku.

LGW PARTYZANTW kategorii post 1955:
1 - miejsce Michał Siemiński na AWO 425 T
2 - miejsce Michał Ruszniak na Panonni 250 TLF z koszem
3 - miejsce Michał Wierzchowski na Junaku M10 z koszem

LGW PARTYZANT

LGW PARTYZANT

LGW PARTYZANT


Pozostałe klasyfikacje i nagrody dla zwycięzców zostały wręczone w bazie rajdu podczas wieczornego podsumowania imprezy, w przerwie koncertu bluesowego, który umilał wieczorną biesiadę.

A tak klasyfikacja generalna w rajdzie wygląda następująco:

Klasa  pre 1955 r. zwyciężyli :
1 miejsce Damian Iwiński na SHL M04 z 1948 r.
2 miejsce Mateusz Stasiak na Gillet 500 Estafette z 1951 r.
3 miejsce Radosław Kwiatkowski na BSA 125 Bantam z 1953 r.

LGW PARTYZANT

Klasa post 1955 r. zwycieżyli:
1 miejsce Paweł Wadowiec AWO 425 T z 1957r.
2 miejsce Marcin Warda na K-750 z 1962 r.
3 miejsce Ryszard Krawczyk na Junaku M10 z 1960 r.

LGW PARTYZANT

Pozostałymi laureatami w 5 Rajdzie Partyzanckim zostali:

Mistrz Jazdy na regularność - Albert Wajler na DKW SB500 z 1937r.;

LGW PARTYZANT


Mistrz Sprawnosci prowadzenia motocykla:
na motocyklu solo: Radosław Kwiatkowski - BSA 125 Bantam;

LGW PARTYZANT


na motocyklu z koszem: Marcin Warda - K-750

LGW PARTYZANT

Najdłuższa trasa na kołach: Paweł Wadowiec na AWO 425T.

LGW PARTYZANT


Najmłodszy kierowca motocykla to Michał Ruszniak na Pannoni 250 TLF

LGW PARTYZANT


Najstarszy kierowca - Bogdan Szymański na AWO 425 T

LGW PARTYZANT

Szczególne pozdrowienia dla naszych zagranicznych pechowców z Japonii, którym awaria motocykla tuż przed startem uniemożliwiła niestety dalszą jazdę.

LGW PARTYZANT

Tak wyglądają podsumowania rywalizacji i klasyfikacji dodatkowych 5 Rajdu Partyzanckiego motocykli zabytkowych w Nałęczowie.
Gorący, słoneczny weekend pożegnał w niedzielny poranek, naszych wspaniałych uczestników, którym w imieniu swoim oraz naszych sponsorów i władz Nałęczowa - dziękujemy za przybycie i uświetnienie naszej imprezy swoją osobą i pojazdem.

Dziękujemy wszystkim widzom za doping, a sponsorom i władzom lokalnym za wsparcie.

Do zobaczenia na trasie.

Lubelska Grupa Weterańska "Partyzant"

 

Zapraszamy do galerii:

LGW PARTYZANT 5 RAJD MOTOCYKLI ZABYTKOWYCH NAŁĘCZÓW
LGW PARTYZANT 5 RAJD MOTOCYKLI ZABYTKOWYCH NAŁĘCZÓW
LGW PARTYZANT 5 RAJD MOTOCYKLI ZABYTKOWYCH NAŁĘCZÓW

Zjazd uczestników

Odprawa
Rajd
LGW PARTYZANT 5 RAJD MOTOCYKLI ZABYTKOWYCH NAŁĘCZÓW
LGW PARTYZANT 5 RAJD MOTOCYKLI ZABYTKOWYCH NAŁĘCZÓW
Konkursy
Zwycięzcy

 

Już w najbliższy weekend 28 (sobota) maja 2016 r.  w Nałęczowie i okolicach, będzie można zobaczyć unikalne motocykle zabytkowe. Motocykliści z całej Polski, zjadą się na swoich pojazdach, aby wziąć udział w 5 Rajdzie Partyzanckim Motocykli Zabytkowych.

Wyjątkowa impreza zaprezentuje motocykle z początku i połowy XX wieku, dosiadane przez załogi ubrane w stroje z epoki, w myśl hasła "Ruszamy na trakt, jak za tamtych lat". Leciwe Sokoły, BMW, czy SHL, WFM i WSK wyruszą na ponad 100 kilometrowy rajd turystyczno-krajoznawczy po okolicy Nałęczowa.

Zapraszamy do podziwiania i dopingowania zmagań motocyklistów na pojazdach pamiętanych z dawnych lat, kiedy towarzyszyły naszym dziadom, ojcom w codzienności lub waszemu dzieciństwu podczas pierwszych doświadczeń z motoryzacją.

Motocykle będzie można zobaczyć 28 (sobota) maja 2016:
- od g. 9.30 w Nałęczowie pod Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury;
- w g. 10.30 -11.30 w Czesławicach pod pałacem;
- w g. 12.00-13.00 w Karczmiskach pod Gimnazjum i OSP;
-w g. 14.00-17.00 w Nałęczowie na Osiedlu Zdrojowym ul. Henryka Wiercieńskiego;
- w g. 17.30- 19.00 w Nałęczowie pod NOK - Konkurs Elegancji.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miłośników Motocykli Dawnych Lubelska Grupa Weterańska "Partyzant" przy wsparciu burmistrza Nałęczowa.

Informujemy jednocześnie, że Rajd został objęty patronatem medialnym przez Radio Lublin.

Polecamy również zapoznanie się z relacją z czwartej edycji Rajdu, która znajduje się tutaj.

 

 


Zgłaszanie udziału

w Rajdzie Motocykli Zabytkowych

"Ruszamy na trakt, jak za tamtych lat"

odbywającym się w Nałęczowie

w dniach 27-29 maja 2016 roku.


Udział w imprezie należy zgłosić Organizatorowi, nie późnej niż do 23 maja 2016 roku.

Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie poprzez poniższy formularz:

Akceptacja lub odmowa uczestnictwa zostanie potwierdzona przez Organizatora w ciągu 14 dni, odpowiedzią na "zgłoszenie udziału".

Do uczestnictwa w Rajdzie dopuszczone zostaną osoby spełniające warunki Regulaminu Rajdu, które otrzymają potwierdzenie zaproszenia do uczestnictwa na adres e-mail podany w zgłoszeniu.

Przesłanie Zgłoszenia jest równoznaczne z zapoznaniem się z

Regulaminem Rajdu

zamieszczonym na stronie www.rajdlubelski.pl i jego akceptacją.

Należy pamiętać, że:

  • Uczestnikami Rajdu mogą być kierowcy lub załogi motocykli, zachowanych w stanie autentycznym, lub odrestaurowanych z zachowaniem wysokich standardów wykonania i zgodnych ze specyfikacją producenta danego pojazdu, wyprodukowanych przed 31.12.1969 r.

  • O odstępstwach motocykla od oryginału należy poinformować organizatora w Zgłoszeniu. Każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie. Brak informacji o nieoryginalności może skutkować niedopuszczeniem do udziału w Rajdzie lub poszczególnych konkurencjach.

  • W imprezie wprowadzony został limit ilościowy motocykli. O przyjęciu zgłoszenia decyduje Organizator, zastrzegając sobie prawo do zamknięcia listy lub do postawienia dodatkowych kryteriów uczestnictwa.

  • Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia - o tym fakcie zgłaszający zostanie poinformowany drogą elektroniczną.

  • Równocześnie ze zgłoszeniem udziału, Uczestnik zobowiązuje się do wpłacenia składki wpisowej w dniu przyjazdu na Rajd tj. 27.05.2016. Wysokość składki ustala się na: 150zł. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach internatu Zespołu szkół im. Chmielewskiego. Na terenie bazy Rajdu nie ma możliwości rozbicia namiotu.

  • Każdy Uczestnik Rajdu wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych zawartych w zgłoszeniu w celu niezbędnym do rejestracji w Rajdzie, oraz do przetwarzanie danych przez Organizatora w celu informowania go o innych działaniach prowadzonych przez LGW "Partyzant", zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych. (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Oświadcza również, że został poinformowany o przysługującym mu prawie do wglądu w swoje dane, prawie do ich poprawiania lub usunięcia z bazy Organizatora.

  • Każdy uczestnik zobowiązuje się do podpisania oświadczenia zamieszczonego na karcie zgłoszenia

 

Lubelska Grupa Weterańska "PARTYZANT"

Patronat medialny

Radio Lublin

Sponsorzy

Dunlop
MCN Motor-Centrum
Osiedle Zdrojowe w Nałęczowie
BMW RAJDLUBELSKI.PL
Sonax
POOL BROKER
NMR Naprawa Motocykli Różnych
ORLEN UPSTREAM
ALIPLAST
Liqui Moly
Piekarnia Zubrzyccy
Sella Reklama
ALMOT
MANEA
TARBOR
Cisowianka

 

 


© LGW Partyzant