VI Tramp Weterański - Podróż do źródeł

24.07.2011

W niedzielę 24.07.2011 r. wyruszyliśmy w sentymentalna podróż do Janowa Lubelskiego w poszukiwaniu źródeł Partyzanta. Przejechanych ponad 200 km z małymi wpadkami zwiaznymi z pompą, urwaną tablicą i zgubioną kiełbasą, o batonach nie wspomnę. Z Lublina wyruszyło 11 motocykli. Na miejscu dołączył do nas Prezes, fundując nam objazdówkę okolic Janowa z m.in. źródełkiem, nad które to swego czasu schodziły kobiety w celach plotkarskich, przy okazji robiąc pranie, stokiem w Chrzanowie oraz Porytowym Wzgórzem, gdzie dowiedzieliśmy się, kto tak naprawdę miał ciężko.

Powrót do Janowa w strugach deszczu i rozpalanie ognia w tych samym strugach chyba zawstydziło ulewę, gdyż się niepysznie wycofała co pozwoliło nam zjeść jakże wyczekiwany posiłek oraz spełnić marzenia najmłodszych trampowiczów o przejażdżce w koszu.

Na koniec chcąc nie chcąc w związku z parciem ze strony tychże najmłodszych zajechaliśmy na lody. Miny ich świadczą o tym, że warto było tyle czekać. Tankowanie i do domu przez łąki i pola. Zapraszam do Galerii.

 

Trasa przejazdu:

Start: Lublin Statoil (ul. Kunickiego), ul. Zemborzycka, Żabia Wola, Pszczela Wola, Osmolice, Piotrowice do Strzyżewic, Kiełczewice, Bystrzyca do Zakrzówka, z Zakrzówka w kierunku Sulowa, przez Blinów do Błażka z Błażka w kierunku Wierzchowisk (tu serpentynka i zjazd z dużej góry) przez Wolice, Kolonie Zamek tu do 19-tki i do Janowa Lubelskiego.

Powrót: Janów Lubelski w kierunku Godziszowa i Zdziłowic, Batorz, Stawce, Stara Wieś, Gałęzów, Bychawa, Prawiedniki, Lublin.


Wyświetl większą mapę
© LGW Partyzant