Super Veteran 27 maj 2007

Wyścigi Motocykli Zabytkowych pod nazwą Super-Veteran, były organizowane przez Nas - organizatorów Rajdu Partyzanckiego - we współpracy z KM Pionier w Lublinie. Były to wyścigi na torze "Tor Lublin" przy ulicy Zemborzyckiej w Lublinie, jako impreza towarzysząca ogólnopolskim zawodom Super-Moto.

Wyścigi odbywały się dwa dni. W sobote przeprowadziliśmy biegi próbne i pokazowe. Pierwszego dnia na starcie stanęło 11 kierowców na motocyklach zabytkowych, od 50ccm (motorowej Zak 50) po 750ccm K-750. Zwyciescami tego dnia zostali:
- I miejsce - Jarosław Bujnowski na motocyklu BMW R-61;
- II miejsce - Andrzej Szkoda na motocyklu BMW R-61 WH;
- III miejsce - Mariusz Wegiera na motocyklu SHL M04.

Drugi - główny dzień wyścigów - niedziela 27 maja rozpoczął się treningiem o godzinie 11,50. Na starcie stanęło tego dnia 20 motocyklistów. Startujące motocykle reprezentowały cały przekrój pojemnościowy i wiekowy motocykli od pojazdów z lat 30-tych po young-timery z lat 80-tych. Pierwszy bieg główny rozpoczął się o 12.40 prezentacją zawodników i startem w stylu LeMans z dobiegnięciem i odpaleniem motocykli stojących poprzecznie do kierunku jazdy. Niestety bieg musiał zostać przerwany, na jedno okrążenie przed metą, z powodu grożnego wypadku motocyklisty jadącego na mtocyklu Junak M10. Niestety Rysiek trafił do szpitala ze złamaną nogą. Nie były to jedyne straty tego dnia. Wywrotkę zaliczył również triumfator dnia poprzedniego na motocyklu BMW R-61. Tu skończyło się uszkodzeniem motocykla i ogólnymi potłuczeniami.

Po dłuższej przerwie, powtórzyliśmy wyścigi ok. g.15. Tym razem udało się rozegrać bieg do końca, wyłaniając zwycięsców w dniu 27 maja, którymi zostali:
- I miejsce - Grzegorz Wójcik na motocyklu SHL M06;
- II miejsce - Radosław Mikulski na motocyklu SHL M04;
- III miejsce - Wojciech Wołoszyński na motocyklu Lambretta 150.

Wyścigi dobyły się w gorącej atmosferze sportowej rywalizacji i przy aplauzie licznie zgromadzonej publiczności - za co dziękuję w imieniu organizatorów. Mam nadzieję, że mimo wypadków, które miały miejsce, imprezę należy zaliczyć do udanych i wartych kontynuacji w przyszłości. Dziękujemy motocyklistom za Start!! Za dźwięk serc ich maszyn. Mieliśmy okazję poczuć ciepło rozgrzancyh cylindrów i powiew rześkiej atmosfery, sportowej rywalizacji w stylu retro!!

Organizatorzy Wyścigów SUPER-VETERAN 2007


FotoGaleria SuperVeteran na Dzikim Junaku

FotoGaleria SuperVeteran w Studio X Press

FotoGaleria SuperVeteran na Junaku Pomorskim
© LGW Partyzant