Super Veteran 11 maj 2008

W chwili, kiedy ważyły się losy tegorocznego Rajdu Partyzanckiego, nadszedł termin planowanych wcześniej Wyścigów Motocykli Zabytkowych Super-Veteran 2008, a dokładnie planowanej edycji wiosennej tegorocznych zmagań na torze Lublin.

Poranne burze krążące po okolicy, w ten niedzielny poranek 11 maja br, na szczęście przegonił wiatr i po rozstawieniu biura polowego zaczęliśmy przyjmować pierwszych zawodników. Na podstawie wcześniejszych zgłoszeń drogą internetową, przygotowaliśmy się na 40 zawodników licząc, na to że jeśli stanie na starcie w sumie 30 motocykli, będzie to już sukces. I...miło przeliczyliśmy się! Zainteresowanie udziałem w Wyścigach przerosło nasze oczekiwania.

Dla jednych były, to już kolejne wyścigi, dla sporej grupy, te najbardziej emocjonujące - pierwsze. Dzięki sponsorom (Ergo Hestia, TUiR Warta, Risk sp.z o.o) przygotowaliśmy nagrody w 4 kategoriach do 100ccm, do 200 ccm, powyżej 200 ccm. i sidecar. (wyniki w ujęciu tabelarycznym) Uczestnikami w znacznej mierze byli lokalni 'wyścigowcy', ale mieliśmy gości z pod Warszawy i ekipę, aż z Opola (gratulacje za zapał i chęć wzięcia udziału w naszej imprezie), dotarli także zawodnicy z Rzeszowa i Zamościa. W sumie odbył się jeden trening zapoznawczy i dwa wyścigi główne łączące po dwie klasy motocykli.

Mimo dosyć starannego przygotowania z naszej strony, nie udało się uniknąć wpadek, głównie za sprawą głównego organizatora Super-Moto. Stąd też powstał problem zliczenia zawodników 2 biegu i wynikłe zamieszanie w klasyfikacji końcowej, za co przepraszamy. Należy tu zaznaczyć, że regulamin, sposób zliczania i punktacja ciągle daleka jest od doskonałości, niestety w tej materii nie bardzo mamy skąd czerpać wzorce. Tym bardziej liczymy na sugestie uczestników dotyczące propozycji zmian, aby zawody ewoluowały w przyjazną i bezpieczną imprezę. Niestety, mimo szczególnego zwracania na kwestie bezpieczeństwa, nie udało się ponownie uniknąć strat w sprzęcie. Mamy nadzieję, że wszystkie te okoliczności - złe i dobre, przyczynią się do rozwoju naszej imprezy i zachęcą właścicieli motocykli zabytkowych do udziału w kolejnych edycjach Super-Veteran. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, widzom, sponsorom i osobom prywatnym, które wsparły nas podczas organizacji i realizacji imprezy.

Organizatorzy Wyścigów SUPER-VETERAN 2008


Lista startowa i Wyniki klasy do 100 ccm i do 200 ccm
Lista startowa i Wyniki klasy powyżej 200 ccm i sidecar

Sposnorzy wiosennej edycji wyścigów:© LGW Partyzant