Super Veteran 13 wrzesień 2008

Jesienna edycja Wyścigów Motocykli Zabytkowych Super-Veteran odbyła się 13 września w sobotę. Mimo niesprzyjającej aury na starcie stanęło 33 twardzieli na 34 motocyklach (jeden zawodnik startował w dwóch biegach na różnych motocyklach). Spodziewaliśmy się, że może nie być ciepło we wrześniu, ale aura zaskoczyła niemiło wszystkich. Gościliśmy zawodników ze Szczecina (!!), Rzeszowa i Warszawy - pogratulować zapału i chęci wspólnej zabawy - oraz symatycznego Węgra, Gyorgy Serfozo na motocyklu Junak Scrambler.
Odbyły się dwa wyścigi pucharowe, poprzedzone wspólnym dla wszytskich klas treningiem zapoznawczym. W pierwszym Wyścigu wystartowały motocykle wyprodukowane do 1955 roku oraz motocykle do 100 ccm.

Tu wyniki biegu do1955 i 100 ccm

W drugim Wyścigu stanęli na starcie zawodnicy na motocyklach wyprodukowanych po roku 1955 i motocykle z koszem (sidecar)

Tu wyniki biegu po 1955 i Sidecar

W tej edycji imprezy pojawiły się zabytkowe motocykle wyścigowe: włoska MV Augusta 125 oraz torowe: AWO 425 S i WSK Kobuz. Junak Scrambler mimo natury motocykla rajdowego, na typowo szosowym ogumieniu radził sobie rewelacyjnie. Gyogry pokazał nietylko rzadki motocykl, ale i duże umiejętności jeżdzieckie.

Gratulujemy zwysięzcom oraz wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w naszej imprezie. Wielkie podziękowania dla sponsorów, dzięki którym mogliśmy zrealizować naszą imprezę. Szczególne podziękowania należą się również widzom za liczne przybycie, doping i zainteresowanie - są to elementy mocno motywujące do organziacji kolejnych edycji imprezy oraz motywujące zawodników do startów w wyścigach Super-Veteran.

Fotorelacja w Dzienniku Wschodnim;
Zamieszczone na forum KLub Seat Ibiza Polska fotografie autorstwa BlackArtura;
Fotorelacja Moskita ;
Relacja słowna i fotorelacja Portalu Moje Miasto Lublin;
Fotorelacja Krzysztofa Stanka z Lublina ;
Relacja i fotorelacja Portalu ścigacz.pl

Motocyklistom dziękujemy za Start! - Widzom za doping!
Sponsorom za wsparcie!


Organizatorzy Wyścigów SUPER-VETERAN 2008


Sposnorzy jesiennej edycji wyścigów:

© LGW Partyzant